“Frozen”daki prenses Elsa gibi giyinmenin büyüsü

canvade

Yeni Üye
[Estamos en WhatsApp. Empieza a seguirnos ahora]

Disney'in animasyon filmindeki büyülü güçlere sahip sarışın kraliçe Elsa gibi giyin Frozen: Dondurulmuş Bir MaceraJeff Hemmig için mutlaka eğlenceli bir fikir yoktu.

43 yaşındaki Hemmig, “Sakin bir şekilde benim konfor bölgemde kalın” dedi.

Ama oğlu Jace'e iyi dilekler dileyeceğimi biliyorum. Sanki Killingly, Connecticut'ta yaşayan Hemmig, çocuklara annesine ait bir elbise ve yağmura karşı hazırlanmış bir Elsa kostümü giydirmiş gibiydi. Hemmig daha sonra Jace'in bakışları önünde “Libre Soy” koreografisinin bir versiyonunu sergiliyor.

“Le encanto,” dedi Hemmig. “Mutluluk var.”

Hemmig elbiseyi giymekten heyecan duymuyordu: Koltuk altlarını esnettiğini ve kendini savunmasız hissettiğini söylüyor. Ama üç yaşındaki oğlunun varlığı beni büyülüyor. Hemmig, “Baba da harika bir anı hatırlıyor” dedi.

Sanki Hemmig gibi sayısız baba her şeyi biliyordu olası Frozen'dan bu yana Elsa takıntısını tatmin etmek için: Bir Buz Macerası 2013 yılında geçiyor ve Disney'in en heyecan verici serilerinden birinin temel taşında hayat buluyor. Ve Hemmig, Elsa'yı oğluyla birlikte gören tek babadan pek fazlası değil.

Yaşanan hikayeler aktör Jonathan Groff'u Kristoff karakterini seslendirmeye ikna etmeye yetiyor. Frozen: Dondurulmuş Bir Macera J Dondurulmuş 2, 2022'deki bir etkinlikte film yönetmenlerine, “küçük çocukların serinin kahramanları Anna ve Elsa'dan rahatsız olmalarına alan açtıkları” için teşekkür ediyorum.

Jacqueline Ayala, çiçek açtığında beş yıldır okul öncesi öğretmeni olarak çalışıyor Frozen: Dondurulmuş Bir Macerahızla sınıfını istila eden. Ayala performans sergilediğinde bir süre sadece Elsa'nın elbisesini kostümünün içinde giydi. “Bu yüzden çocuklar okulda kendi hatalarını yapmaya başladılar” dedi. “Böylece yaptığım şeyi kaybetmiyorum.”

Kaliforniya'nın Culver City şehrinde yaşayan 38 yaşındaki Ayala, “Bütün dünya Elsa'ydı” dedi. “Çocuklar ve Çocuklar”.

Anaokulu öğrencileri sadece Elsa'nın elbisesini giymiyor; Elsa ayakkabıları, Elsa botları, Elsa fanilaları ve Elsa'nın saçları gibi örülmüş peruklar giyiyorlar. H&M'in sattığı Elsa pijamaları kendi sınıfında özellikle popüler bir üründür.

Kar kuklası karakterini anımsayan Ayala, “Olaf'ın çocuklara yönelik hikayeleri” diyor Frozen: Dondurulmuş Bir Macera. “Ama umurumda değil.”

Pomfret, Connecticut'tan dört çocuk annesi Sarah Goodier, oğlunun ciddi kişilik bozuklukları nedeniyle gençken Elsa tarafından ihanete uğradığını söyledi. Goodier, “Dondurmanın, dondurmanın ve meleklerin gerçek olduğunu biliyorum” dedi. (Bu ses oyuncu Idina Menzel'e aittir.)

Bazı babalar, Elsa'nın ödüllü şarkısı “Libre soy” şarkısında şarkıcı rolünü oynayan elbisenin, çocuklarının Elsa'yı taklit etmesini sağlayacağını söylüyor. Frozen: Dondurulmuş Bir Macera. Elsa şarkı söylerken omzu koyu ve dar bir elbiseden, onu orta kısmına dönüştüren buz mavisi ve buharlı bir elbiseye dönüşüyor.

“Libre Soy” şarkısının yer aldığı sahne aynı zamanda Elsa'nın, Örümcek Adam'ın birdenbire dönmesi gibi, ellerinden buz döndürme gücünü kazandığı anı da konu alıyor. Pek çok baba, kişisel olarak çocuklarını daha fazla geri tutmalarının nedeninin bu olabileceğini söylüyor.

Elsa elbiseyle şarkı söylerken bir cesaret duygusu kazanıyor gibi görünüyor ve bazı babalar Elsa'nın kostümlerinin çocukları üzerinde benzer bir etki yarattığını anlatıyor.

Jeff Hemmig, Jace'in takıntısının zirvesinde olduğunu söylüyor Frozen: Dondurulmuş Bir Macera Target'tan satın almak için sık sık Elsa elbisesi giyiyor. Jace'in 45 yaşındaki annesi Jean Hemmig, “ona güvendiğimizi bildiği için” elbiseyi toplum içinde giyeceğini söyledi ve Jace'in durumun böyle olacağından emin olmasına yardımcı oldu.

Britta Shine, sıklıkla hissettiği yoğun duyguların üstesinden gelmenin bir yolu olarak, kötü muameleye ve terk edilmeye maruz kalan, şu anda 4 yaşında olan kızı için zarif bir elbise satın aldı. Hızlı bir şekilde favorilerinize eklenecektir. Detroit'te yaşayan ve çocuk psikolojisi ve psikolojisi alanında doktorası olan Shine, şu anda 6 yaşında olan akıllı çocuğunun bu elbiseyi giydiğinde en fazla gelişme gösterdiğini söylüyor. 42 yaşındaki Shine, “En güçlü görünüyor” diye ekledi.

42 ve 43 yaşlarındaki Meghan ve Kevin Dexter, oğullarının çocukluğunda Elsa kostümü giymeyi ve Richmond, Virginia'daki evlerinin arka verandasında arkadaşları ve aileleriyle oynamayı sevdiğini söylüyor. Bu başka hiçbir yerde geçerli değildir ama babaları buna izin vermiştir. Meghan Dexter, “Kalbini kırmak isteyenlerin tüm davranışlarını değiştirdiğimizi hatırlarsak, çocuklarımıza da aynısını söyleriz” dedi.

Tammy Hart'ın beş yaşındaki oğlu Rocco da Elsa'yı küçükken giydirmeye başladı. 43 yaşındaki Hart için bunun hiçbir önemi yok, ta ki Rocco, Brooklyn'deki okulunda bu elbiseyi giyip giyemeyeceğine dair sorusunu yanıtlayana kadar.

Zor, Rocco'yla okulu bırakabileceği bir durumda tanışmak istemiyorum. Onunla şöyle pazarlık ediyordu: Rocco okul elbisesini sırt çantasına giyerdi ama unutmazdı. Rocco'nun okula başladığı gün, Hart onu tanıyamayacak kadar geç geldiğinde, verandada okula giyinik bir şekilde gelen bir çocuğu tanıdı.

Hart şöyle açıklıyor: “Rocco, Elsa kostümü giymiş bir koyun gibi özgür. “'Tamam, yaptığımız şey bu' diyorum.”

Ella ve diğer birçok baba, çocukları büyüdükçe Elsa'ya duydukları hayranlığın kendilerini şok ettiğini söylüyor.

Goodier, şu anda 11 yaşında olan oğlunun zaten Pokémon'la ilgilendiğini ve artık müzikle ilgilendiğini söylüyor. Los Hemmig, şu anda 9 yaşında olan Jace'in sanattan, müzikten ve müzikten hoşlandığını söylüyor Şeytan Avcısıbir japon manga serisi. Ve Rocco bu aralar en çok modayla ilgileniyor.

Ayala, artık kendi anaokulu merkezin var ve sınıfındaki çocukların yeni bir Disney karakterini taklit etmeyi başardıklarını söyledi: filmdeki Mirabel Büyülü. Ayala, “Çok şey duyuyorum, iki oğlum ve değerli bir saçım var” dedi.

Okullarındaki pek çok erkek çocuk nesillerdir Mirabel'in üyesi olarak eğitim görüyor. Bunun Elsa yapmadığı için gerçekleşmediğini mi sanıyorsunuz?

Ayala, “Büyük bir etki yarattı” dedi. “Bütün hanımlar için yaptığım o Elsa resmi nedir?” Oğlanlar da hapiste.”