Küçük aşk hikayeleri: “Bu benim ilk ipucumdu”

canvade

Yeni Üye
İlk izlenimim

Ben 7 yaşımdayken büyükannem bana 1910'da Halley Kuyruklu Yıldızı'nı gördüğünü söyledi. Tennessee kırsalında genç bir kadın olarak hayrete düşmüştü. 1986'da kendisi cennetteyken ve benim yetişkin bir adam olduğumda geri döneceğini söyledi. Bu, her şeyin değiştiğine ve yıldızlar aynı kalsa bile sevdiğimiz insanların öldüğüne dair sevgiyle ve gizemli bir şekilde aktardığım ilk izlenimimdi. 1986 yılında Seattle'da kuyruklu yıldızın karanlığı karartmasını ve büyükannemin hatırasının içimde parlak bir şekilde yanmasını izledim. Halley 2061'de geri döndüğünde sonsuzlukta onunla birlikte olacağım. — TS Davis

Küçük müttefikler

10 yaşındaki yeğenim ve arkadaşları okul bahçesinde oynuyorlardı ve kız kardeşim onların “gay” kelimesini aşağılayıcı bir ifade olarak kullandıklarını duydu. Yeğenimi kenara çekti: “Corey Amcanın eşcinsel olduğunu biliyorsun, değil mi? Bunu arkadaşlarına hiç söyledin mi?” Ertesi gün okulun otoparkında kız kardeşim aynı oğlanların yine “gay” kelimesini aşağılayıcı bir şekilde kullandığını duydu. Yeğenim arkadaşlarına “Bu kelimenin ne anlama geldiğini biliyor musun?” diye sordu. “Eşcinsel bir amcam var ve o harika.” Oğlanlar yanıt vermedi ama yakınlarda duran küçük bir kız, “Benim de eşcinsel bir amcam var!” Corey Gerard Lambert

Bittikten sonra üç el ateş edildi

Jinekologdan çıktığımda seni aradım. Yakın zamana kadar yıllardır birlikte olduğum sen. Başkalarıyla da tanışmaya başlamıştık. Ve yine de kendimizi Dr. Yine Chiu'nun ofisinde birimizin diğerine bulaştırdığı cinsel yolla bulaşan bir hastalığı tedavi ediyorduk. Biz oradayken HPV aşısı önerildi. Sonraki dokuz aydaki üç enjeksiyon ilişkimizin otopsisi oldu. Ben iğneden kaçarken sen elimi sıktın. Sana güldüm çünkü aşı sertifikanı hep unutuyorsun. Daha sonra Dairy Queen ve şakalaşmalarla kendimizi ödüllendirdik. — Lauren Lim

Kaza eseri hırsız

Bugün düğün törenimizden yanlışlıkla çaldığımız bir tereyağı bıçağı buldum. Her şeyi hatırlayabildiğimi düşünsem de anılarım eskisi kadar canlı değil. Bütün gün nasıl hissettiğimi asla unutamayacağım: heyecanlı ve sevinçten dolup taşan. Çalınan şeyler konusunda hiçbir endişem ve suçluluk duygusu olmayan, dünyanın en mutlu kadınıydım. Zamanı ve anıları çaldım. — Mesa Fama