Küçük aşk hikayeleri: “Mükemmel karın kaslarıyla ölmek”

canvade

Yeni Üye
Üç dakika veya daha kısa sürede hassasiyet

Kocam Igael'i seviyorum ve ona ilgi göstermeyi seviyorum ama ne diyebilirim? Meşgulüm! Ülkedeki en büyük toplum sağlığı sistemi olan NYC Health & Hospitals'ın pratisyen hekimi ve Başkanı ve CEO'suyum. Benim de iki çocuğum var ve mükemmel karın kaslarıyla ölmeyi boş yere arzuluyorum. Yani hassasiyet için çok az zaman var. İşte bu noktada mikrodalgamız devreye giriyor. Kahveyi ısıtmak için gereken 90 saniyede ya da akşam yemeğini ısıtmak için gereken üç dakika içinde kocamı buluyorum, ona sarılıyorum ve onu öpüyorum. Ailemizde buna “mikro şefkat” diyoruz. — Mitchell Katz

Aşkın belirsizliğinde

O benim dünyamdı ve ben de onun coşkulu kaşifiydim. Lisede yüzücüydü. Yüzmeyi hiç öğrenmedim ama suyu çok sevdim. Bana Panama kıyılarında yüzmeyi öğretti. Creole yemeği pişirdik, açık yolu takip ettik ve avuçlarımızı kestik, sevgimizi kutsamak ve Güneyli atalarımızı onurlandırmak için kanımızı Mississippi'yle birleştirdik. Uyumsuzluğumuz da aynı derecede tutkuluydu. Bir ültimatomun ardından iki yıllık ilişkimiz 19 Haziran'da sona erdi. En büyük dersim sevgiyi alıp verebildiğimdi. Bu benim tatlı çıkışım. — Cleola Payne

Babushka'nın mutluluğu

“Yolunuzda korunacaksınız” dedi durugörü, “anaerkil bir atanızın varlığı sayesinde.” Başımı salladım. “Bu benim büyükannem.” Babushka Dina birkaç ay önce ölmüştü. Beni oradan koruyacağına hiç şüphem yoktu, neden olmasın? Telefonda ona “Alışverişe gitmem gerekiyor” gibi aptalca bir şey söylediğimde, “İyi şanslar” derdi ve Brooklyn Yidiş aksanıyla tüm kalbiyle yanıt verirdi. “Ama neden 'iyi şanslar' Babuşka? Ben sadece Foodtown'a gidiyorum.” “Her zaman şansa ihtiyacın var,” diye ısrar etti. “Mutluluk her zaman iyidir.” Ve şimdi o benim mutluluğum. — Jessie Kanzer

Mükemmel bir “anne” değil

Küçük oğlum anaokulundayken bana aşk mektupları yazmıştı. Birinde şöyle yazıyordu: “Annemi seviyorum.” Beş yaşındaki bir çocuk için güzel bir yazım. O zamanlar anne rolüme ikna olmuştum. Ama son zamanlarda kendimden şüphe etmeye başladım. Çok mu kolay sinirleniyorum? Kariyerime çok fazla mı odaklanıyorum? Oğullarımı mutlu bir geleceğe mi götürüyorum? Büyük oğlumun yazdığı şiir koleksiyonunda teselli buldum. Kitabı bana ithaf etti ve benim bir yazar olduğumu ve saygı duyduğu biri olduğumu belirtti. Anneliğin mükemmel olmakla ilgili olmadığını, kendi tutkularının peşinden giderken tam anlamıyla sevmekle ilgili olduğunu fark ettim. — Anita Jari Kharbanda