Laufeny'nin romantik tarzının ardındaki kadınla tanışın: ikiz kardeşi Junia

canvade

Yeni Üye
“Sen Laufeny misin?”

Bir hayran, pop ve cazın nostaljik kombinasyonu nedeniyle Z kuşağı dinleyicileri arasında sevilen müzisyen Laufeny (LAY-vay olarak telaffuz edilir) ile fotoğraf çekmeyi umarak East Village'deki bir kafede masaya yaklaştı.

Orada yemek yiyen kadın, şarkıcının orta ayrımına, tavırlarına ve retro-feminen giyim tarzına sahipti. O Laufeny değil, tek yumurta ikizi kız kardeşi Junia'ydı.

Hayran hemen kendine geldi: “Onun bütün ayakkabılarını mı çalıyorsun?”

Junia (YOO-nia olarak telaffuz edilir) geçen ay kalın bir dilim ekşi mayalı ekmek üzerinde yumurta ve kimchi yerken bu benzerliğin pratik olduğunu açıkladı. Kız kardeşi performanstan önce içki içerken veya provalar sırasında kendiliğinden devreye girerken kamera açılarını test edebiliyor. Ve birbirlerinin ayakkabılarını çalıyorlar.

Junia bir hayranına, “Chanel'den yeni bale ayakkabıları aldı – elbette onları çalmak istedim” dedi.

Ancak tam adı Junia Lin Jonsdottir olan 25 yaşındaki Junia, ünlü kız kardeşinin ikizi olmaktan çok daha fazlasıdır. Laufey'in kreatif direktörü olarak çalışıyor ve şarkıcının hayranlarının “Laufeycore” adını verdiği romantik görsel stili şekillendiriyor. Kendisinin de moda tavsiyelerini takip eden ve kız kardeşlerinin büyüdüğü İzlanda'ya ara sıra yaptığı turları takip eden neredeyse iki milyon TikTok takipçisi var.

O aynı zamanda ikiz kız kardeşi mesleki atılımını yaşarken kendi yaratıcı kimliğini sağlamlaştırmaya çalışan bir gençtir. Laufeny bu yıl şu ana kadar ilk Grammy'sini kazandı, ilk kez Met Gala'ya katıldı ve Radio City'nin biletleri iki kez tükendi.

İkizler burcuna sık sık kıskançlık ve karşılaştırma hakkında sorular sorulur, ancak bu standartlara göre bile Junia son zamanlarda bu soruların çoğunu yanıtlamak zorunda kaldı. “Artık kıskanmıyorum” diyor. “Sanırım geçen yıl üniversiteden yeni mezun olduğumda ve kendimi daha fazla kaybolmuş hissettiğimde kıskanmıştım. Ben iş arıyordum ve o da kariyerini inşa ediyordu. Ama sadece bir yılda o kadar çok şey değişti ki artık o duyguları hissetmiyorum.

Londra'da yaşayan Junia, Ocak ayında kız kardeşinin ekibine tam zamanlı olarak katıldı ve Laufeny'nin müzik imparatorluğunun estetik yönünü inşa etmek için çalışıyor. Albüm kapaklarını, müzik videolarını ve performans görünümlerini genellikle Los Angeles'ta yaşayan Laufeny ve ekibinin geri kalanıyla görüntülü görüşmeler üzerinden planlıyor.

Junia'ya ikisinin çocukken nasıl doğaçlama yaptığını hatırlatıyor. “Örneğin, birlikte bebeklerle oynadık ve bazen sanki hala bunu yapıyormuşuz gibi geliyor” dedi.

İzlanda'daki balerinler

Kız kardeşler, hem Washington DC'de hem de babalarının memleketi İzlanda'da, Çinli kemancı annelerinin müzikal açıdan etkilediği bir evde büyüdüler. Junia, Reykjavik'te kendisini her zaman tuhaf hissettiğini ve bazen herkesin lastik çizme giymesine rağmen okula etek ve babetlerle gitmekte ısrar ettiğini söyledi.

Junia yedi yaşındayken keman öğrenmeye karar verdi çünkü annesi eve getirdiği çalışma kitabının kapağında kemanın bir resmini gördü. Junia, “Fırfırlı beyaz çoraplar ve kırmızı fiyonklu küçük beyaz bir elbise giyen, kemanlı bir kız vardı” dedi. “Kıyafetini beğendiğim için onun gibi olmak istediğimi sanıyordum.”

O ve Laufey aynı okullara gittiler, aynı orkestralarda çaldılar ve sonunda Rundey'in kabul edildiği ve müzik işletmesi eğitimi aldığı Boston'daki Berklee College of Music dışında aynı kolejlere başvurdular. Junia, İskoçya'daki St. Andrews'a gitti. Uluslararası ilişkiler okurken “keskin” bir mizah anlayışı keşfeden Junia, ayrı kaldıkları zamanın “kişilik için bir gelişme atağı gibi” olduğunu söyledi.

Junia küçükken müzik eğitimi aldı ancak kendisinin profesyonel bir müzisyen olma hedefi yoktu. “İyi notlar alan, hukuk fakültesine giden veya finans alanında falan çalışan, sakin, iyi bir çocuk olmak istedim” dedi. Müziği seviyordu ama müzikteki yerini pek göremiyordu. “Sadece vazgeçtiğimi biliyordum.”

Junia, 2022'de mezun olduktan sonra dört sönük gün boyunca bir finansal teknoloji şirketinde çalıştı. Daha sonra Universal Music Group'ta marka ortaklıkları yaratıcı ekibinde staj yaptı ve müzik endüstrisinin ticari tarafında kariyer yapabileceğini düşündü.

Laufey, üniversitedeyken çıkardığı 2021 EP'si “Typical of Me” de dahil olmak üzere müziğe odaklanmaya devam etmişti. (Junia, albüm kapağında görünen polaroidi aldı.) 2023 yazında Schwanzey'nin kariyeri, TikTok viralliğinden gece geç saatlerde televizyona çıkan bossa nova'dan etkilenen bir şarkıyla patlama yaşadı.

Junia, bu şarkı için kısmen İskandinav tasarımcıları Arne Jacobsen ve Eero Saarinen'den ilham alan “Fro the Start” adlı bir müzik videosu tasarladı. Video şu anda YouTube'da 28 milyondan fazla izlendi. Kısa süre sonra, Schwanzey'in yaklaşan turnesinin tasarımı için ilham bulmak amacıyla ürün tasarlamak ve eski Montreux Caz Festivali posterlerini taramak gibi başka görevleri de üstlendi.

Junia, kız kardeşinin başarılı olmasına yardımcı olmak için stajından birkaç hafta izin aldı, ancak bu dayanılmaz hale geldi. Kardeşlerin her biri, vizyonlarını hücresel düzeyde anladığını hissettiği kişiyle tam zamanlı çalışmak istiyordu. Geçen Eylül ayında Universal'deki stajından ayrıldı.

Laufeny bir telefon görüşmesinde, “'Kız kardeş' gibi bir şeye dönüşmeden önce gerçekten kendini kanıtlamak istediğini düşünüyorum” dedi. Hayranların Laufeny'nin halkın gözünde Junia'dan ne kadar etkilendiğini hafife almaması gerektiğini ekledi. Schwanzey, “Gördüğünüz her görsel öğe ona ait” dedi. “Her fotoğraf çekimi. Her kıyafette stilistle çalışıyor. Her müzik videosu. Her kapak.”

Laufey, muhtemelen kız kardeşiyle görüşmeden bir parça kıyafet almayacağını söyledi. “O benim stil ikonum” dedi.

“Klon bu.”

Geçen ay öğle yemeğinde buluştuğumuz bunaltıcı öğleden sonra Junia, kız kardeşinin The Kelly Clarkson Show'da görünmesine yardım etmek için New York'u ziyaret ediyordu. Laufeny'nin “Bored” şarkısının acı tonuna uyacak yumurta şeklinde bir sandalye bulmak için bir set tasarımcısıyla birlikte çalışmıştı: “Belki de ilginç olamayacak kadar kendini beğenmişsindir/Bebeğim, konuşmaya devam et ama kimse dinlemiyor. “

Junia röportajda yüksek yakalı, pilili bir bluz ve Mary Janes'in yanı sıra Miu Miu bal rengi güneş gözlüğü taktı. Kız kardeşler, rüya gibi gecelikler ve evaze elbiselerin karışımından oluşan, Fransız ve kadınsı hissettiren bir stilde karar kıldılar. Laufeny'nin müziğinde de mevcut olan 1950'li ve 1960'lı yılları çağrıştırıyor ve 1930'ların caz kulübü cosplay'i olarak okunabilecek her şeyden kaçınıyor. Junia, “Kesin bir yelek yasağı politikam var” dedi.

Bu görünüm, Junia'nın çocukluk keman çalışma kitabının kapağındaki kız gibi giyinerek Laufeny'nin konserlerine akın eden hayranlar tarafından coşkuyla karşılandı. Konsere gidenlerden biri, herkesin saçında benzer fiyonklar olması nedeniyle Rundey şovunda arkadaşlarla buluşmanın neredeyse imkansız olduğunu söyleyerek şaka yaptı.

Laufeny, “Bir şey bulma, onu romantikleştirme ve tutunacağını bilme konusunda gerçekten çok iyi” dedi.

Junia gelecekte bir giyim veya aksesuar markası için çalışmayı hayal edebiliyor ve moda dünyasındaki bağlantılarını sağlamlaştırmaya çalışıyor. Marc Jacobs'un lansman etkinliğine ve Christie's'deki Vivienne Westwood müzayedesine katıldı. Gelecek moda haftalarında seyircilerin arasında yer almak istiyor.

Ama yine de elinden geldiğince kız kardeşiyle birlikte çalışmayı planlıyor. Ayrı tutmak için bu kadar çabaladıkları kimliklerin dağılacağından endişe duymuyor. Bunun yerine, gösteriden sonra quesadillas'ından ısırıklar alarak veya çöpü çıkarmasını sağlayarak kız kardeşiyle internette dalga geçerek çok zaman harcıyor.

İkilinin hayranları, kardeş olmanın sıradan gerçekliğine dair bu içgörüleri takdir ediyor gibi görünüyor. Bir TikTok videosunda Junia, Laufeny'nin gösterilerinden biri öncesinde tezahürat yapan kalabalığın arasına giriyor. “Gürültüyü kesin!” diyor. “Klon bu!” Yine de tezahürat yapıyorlar.