Sam Smith eşcinsel gurur partisi düzenliyor

canvade

Yeni Üye
Perşembe akşamı İngiliz balader Sam Smith, Manhattan'ın West Village bölgesindeki New York'un en eski gey barı Julius'ta özel bir partiye ev sahipliği yaptı. Arkadaşlar ve hayranlar, Smith'in ve söylentiye göre konuk yıldız Alicia Keys'in gece geç saatlerde sahneye çıkmasını beklerken meyhanede ter döktüler ve votka tonikleri içtiler.

Onlar zamirlerini kullanan Smith, yıpranmış ahşap barda hayranlarıyla sohbet etti. Yaklaşık 2,00 m boyunda, Vivienne Westwood platform botları ve ekose etek giyiyor Büyük kemeri ve büyük kemeriyle Grammy ödüllü şarkıcı, kendisinden selfie isteyenleri gölgede bıraktı.

Toplantıda Smith'in yavaş yavaş yanan “Stay with Me” ve “I'm Not the Only One” şarkılarını içeren ilk albümü “In the Lonely Hour”un 10. yıl dönümü anıldı. Bardaki küçük kartlarda, “Good Thing” (bir Cosmo) ve “Life Support” (bir margarita) gibi Smith şarkılarının adını taşıyan kokteyllerin reklamı yapılıyordu. Julius'un tarihi bir alan olarak önemine dikkat çektiler ve Stonewall ayaklanmasından birkaç yıl önce gerçekleşen bir sivil itaatsizlik eylemi olan 1966 Sip-In olaylarını anlattılar.

West Village'da Gurur kutlamaları tüm hızıyla devam ederken, Smith Julius'u Sip-In ile olan bağlantısı nedeniyle seçmişti; ilk eşcinsel hakları grubu olan Mattachine Society üyeleri Julius'u ziyaret ederek bu kutlamaları yapmayan barlara meydan okudu. Hizmet etmek isteyen eşcinsel müşterileri kabul edin. Aktivistlerin kasıtlı olarak “eşcinsel” olduklarını açıkladıktan sonra hizmet almaları reddedilince olay manşetlere taşındı., İnsan Hakları Komisyonu'nun dikkatini çekti.

Smith bir muhabire doğru eğilerek, “Neden Julius'u seçtim?” dedi. “Çünkü dünyanın hiçbir barında burası kadar kendimi güvende hissetmemiştim.”

Julius'un tişörtlerini giyen garsonlar, hamburger tepsileri sunan kalabalığın arasından geçerken, drag sanatçısı Lady Bunny bir DJ performansı sergiledi. Julius'un sahibi Helen Buford, tarihi bir gay bar işletmenin getirdiği sorumluluktan bahsetti.

“Mümkün olduğunca fazla ilgiye ihtiyacımız var çünkü New York'un tarihi gey barlarının hayatta kalması gerekiyor” dedi. “Barın adı ister Henrietta Hudson olsun, ister Cubbyhole, hatta Stonewall olsun. Sam'in bu gece burada yaptığı şey bize gerçekten yardımcı oluyor. Bu aynı zamanda yılın en yoğun zamanıdır. Gurur bizim Noelimizdir.

Bazı müşteriler, Smith'in son on yılda geçirdiği sanatsal evrimi, başlangıçta Adele'e zayıf bir alternatif olarak satılan Britanya'dan ithal bir üründen, Grammy'de sahneyi parlak kırmızı çizmeler ve şeytan boynuzlu silindir şapkayla süsleyen gerçek bir pop yıldızına kadar değerlendirdi. Kutsal olmayan” dans etti.

Etkileyici Dylan Mulvaney, “In the Lonely Hour”un çıkışını sevgiyle hatırladı.

“Albüm çıktığında tüm şarkılarla dans ettim” dedi. “Kendi cinsiyet yolculuğuna da çıkmış biri olarak Sam'in o zamandan bu yana bir sanatçı olarak gelişimini izlemek harikaydı ve onlar bana ilham kaynağı oldu.”

Aktör ve yönetmen Brendan Byrnes, kocasıyla 2014 yılında Julius'ta evlendi.

Byrnes, “Sam'in başlangıçta plak endüstrisinin olması gerektiğini düşündüğü kişilerden oluşan bir kutuya konduğunu hissediyorum” dedi. “Fakat 10 yıl sonra Sam onların kim olduğunu tam olarak biliyor. Sam artık tuhaf bir ikon.”

“Kocam ve ben barda Sam'le konuşuyorduk ve onlara burada nasıl evlendiğimizi anlatıyordum” diye ekledi. “Sam'in Julius'u bizim kadar sevdiği için mutluyuz. Stonewall kadar bilinmiyor ama onu bu kadar harika yapan da bu.”

Gece hayatı fotoğrafçısı Andrew Tess, albümden ne kadar etkilendiğini hatırladı.

Bay Tess, “Çıktığında, Sam bu şarkılarda aşkın tuhaf anlarını incelikli bir şekilde araştırdı” dedi. “Fakat dünya 10 yılda değişti ve eşcinsel aşkı iletme şeklimiz de değişti. Sam'in bunun neden olduğunu savunan kişi olduğunu düşünüyorum. Bob Dylan ya da Madonna gibi onların da geliştiğini görmek güzel.”

Gece yarısından kısa bir süre önce Julius'un barının önünde siyah bir SUV belirdi. Bayan Keys dışarı çıktı ve Smith'e küçük bir sahnede “I'm Not the Only One” şarkısını söylemek için bara girdi. Terli izleyiciler arasında Prabal Gurung, Kim Petras ve Smith'in ortağı, tasarımcı Christian Cowan da vardı.

Smith şarkı söylerken ve Bayan Keys piyano eşliği yaparken kalabalık tanıdık nakaratını söyledi.

Deli olduğumu söylüyorsun

Çünkü ne yaptığını bildiğimi düşünmüyorsun

Ama bana bebeğim dediğinde

Tek olmadığımı biliyorum.