Yazlık elbise nedir? -Haberler

canvade

Yeni Üye
Her bahar internette tuhaf şeyler olur. Sıcak aylar yaklaşırken, pek çok erkek yazlık elbiseli bir kadının çekiciliği hakkında paylaşımlar yapmak zorunda görünüyor. Basit şeyler uzun zamandır açıklanamaz bir takıntının konusu oldu, ancak bu yıl insanlar sorular soruyor.

Neden bazı erkekler yazlık elbiseleri görünce bu kadar heyecanlanıyor? Durun bir dakika – erkekler yazlık elbisenin ne olduğunu biliyor mu? Yazlık elbisenin ne olduğunu bilen var mı? Sosyal medya yanıtlarla dolup taşarken, bir yazlık elbiseyi yazlık elbise yapan şeyin ne olduğu konusunda (bir slip elbise, bir günlük elbise, bir vardiya elbise, bir gömlek elbise, bir kaftan, bir tüp elbisenin aksine) bir fikir birliğinin olmadığı ortaya çıktı. veya bir sabahlık).

Bu nedenle bu konuyu biraz gevşeterek siz okurlarımızdan şu sorunun yanıtını almak istiyoruz: Yazlık elbise nedir?

Yazan: Cara Schacter ve Simbarashe Cha

Birçok kişi yazlık elbiseler diyor parlak ve çiçeklidir, belki mavi veya sarıdır. Beyaz yaygın olarak kabul görmektedir. Pastel renkler klasiktir. Siyah tartışmalıdır. Kimse gerçekten griden bahsetmiyor.

Yeniden satış platformu Depop'ta Bianca Steele adlı bir satıcı, “Hindistan'da üretilen Boho Siyah Yazlık %100 Viskon Yazlık” teklifinde bulundu. Bayan Steele, uygulama içi messenger'da mürekkep rengi siyah uzun elbisenin “kesinlikle” bir yazlık elbise olduğunu yazdı ve kırk yılı aşkın bir süredir siyah yazlık elbiselerden kişisel olarak keyif aldığını ekledi. Şu anda bunlardan en az on tanesine sahip.

Ancak sezonluk renk analiz şirketi Color Guru'nun CEO'su Jeannie Stith, siyah yazlık elbiseyi onaylayamayacağını söyledi. “Genellikle siyah bize evrensel bir renk olarak satılıyor” dedi. “Ama değil.”

Bayan Stith, genel olarak hoş renklerin, sıcak ve soğuk tonların bir karışımı olduğunu söyledi. Yazlık elbiseler için bunlar arasında şakayık, deniz salyangozu, deniz mavisi ve adaçayı bulunur.

Geçtiğimiz günlerde Aşağı Manhattan'da yürürken, birbirinden birkaç blok uzakta yazlık elbiseler giyen üç kadın, bir yazlık elbisenin bizi mutlu eden herhangi bir renk olabileceğini söyledi. Ancak yazlık elbiseyle de üzgün olunabileceğini herkes kabul etti.

Altıncı Cadde'de yazlık elbiselerin rengarenk olması gerektiğini düşünenler için daha mutlu bir örnek yaşandı.

Parkta görülen siyah dar elbise herkesin hoşuna gitmeyebilir. 19 yaşındaki Anakeesta Ironwood, onu daha çok slip elbise olarak algılayacağını söyledi ancak bazı kişilerin onu yazlık elbise olarak da görebileceğini kabul etti.

“Bana açıklama yapmaktan başka seçenek bırakmadın Kadın modası,” dedi Randy Trembacki Mayıs ayında TikTok'ta izleyicilere. Teksaslı 30 yaşındaki podcast yapımcısı Bay Trembecki, Shein mini elbisesinin resmini eklemek istediği boş alanı işaret ederken bir yazlık elbisenin birkaç özelliğini sıraladı: vücuda oturan üst, dökümlü alt.

Geçen ay telefonda şu açıklamayı yaptı: “Muhafazakar ama hoşgörülü. 2010'ların başlarından bir çiftçinin kızıyla ilgili herhangi bir müzik videosu biliyor musunuz?”

Ancak pozisyonunun evrensel olmadığını da kabul etti. İlk TikTok'unda aldığı geri bildirimlerin çoğu, tipik yazlık elbise hakkında farklı fikirleri olan siyahi izleyicilerden geldi.

Sundress Pt. 2,” Bay Trembacki şu tür yorumlara yanıt verdi: “Herhangi bir siyah kişiye bir yaz elbisesinin ne olduğunu sorun ve TERSİ yanıtı alacaksınız.” Bay Trembacki yanıt olarak bir yaz elbisesi örneği olarak Skims'den gelen dar bir elbiseyi gösterdi.

Moda tarihçisi ve eski Black in Fashion yönetim kurulu üyesi Konseyi Shelby Ivey Christie, “Siyah topluluğun vücuda oturan uzun elbiseler tercihi, çekiciliğin farklı bir yönünü vurgulayabilir; görsel çekicilik ve vücut hatlarını vurgulamayla ilgili” diyor.

Vücuda oturan, siyah ve ince askıları olan bir elbise ama yazlık bir elbise mi? Taşıyıcı Yesenia Valverde (25), hayır dedi. Yazlık elbiseleri tatilde giyilen bir kıyafet olarak gördüğünü ve bunların dökümlü ve baskılı olması gerektiğini söyledi. Elbisesi özellikle renginden dolayı buna pek uygun değil.

Bazıları bu bol kesim çiçekli elbisenin şeklin en iyi örneği olduğunu düşünüyor. Bu doğru olsa da, 29 yaşındaki Renee Monaco, yazlık elbiselerin yazlık elbise sayılması için akıcı olması gerektiğine inanmıyor. Sundress, bir kişinin güneşte giydiği herhangi bir elbisedir, dedi.

“Yazlık elbise”nin sözlük tanımları genellikle kolsuzdur.

Peki bir kayışın kol haline gelmesi için ne kadar kalın olması gerekir? Omzunu görmek zorunda mısın? Peki ya tüp üstleri?

Parsons Tasarım Okulu'ndaki moda tasarımı önlisans programının yöneticisi James Hamilton Butler bu soruyu umursamadı. Butler e-posta yoluyla kollar hakkında konuşmanın artık modası geçmiş olduğunu yazdı. “Yargılanma korkusu olmadan istediğimiz kişi olabiliriz. (Yine de tüp üstlerinden emin değilim!)

Kendisini “normal insanlara yönelik bir stilist” olarak tanımlayan Sophie Strauss, kollar sorununun kullanıcının yazlık elbiseden ne istediğine bağlı olduğunu söylüyor. Sundress'i seven Los Angeles'ta, müşterilerin giysiye ilgi duyduğunu çünkü bu giysinin “kadın vücudunun vurgulamamız gereken kısımlarını vurgulama ve kadın vücudunun saklamamız gereken kısımlarını küçümseme” eğiliminde olduğunu söyledi. , markaların büyük kabarık kollularını sayıyorum.

TikTok'çu Bay Trembacki bile tangalar konusunda bu kadar dogmatik değildi. “Bir çeşit kayış olmalı” dedi. “Fakat kemer de olamaz.”

Mürettebat boynu, yazlık elbise sınıflandırmasında bazı uyumsuzluklara neden olabilir. Ancak kullanıcı, çiçekli elbisesini yazlık bir elbise olarak gördüğünü söylüyor.

Bu midi elbisenin ince askıları, bazılarına göre daha çok yazlık elbise kategorisine girebilir.

Son birkaç yılda bazenGeleneksel olarak sade ve ağırbaşlı olan yazlık elbise tuhaf bir cinsel yük taşıyordu. (En azından son derece çevrimiçi olanlar için.)

Meme'nizi Tanıyın meme veritabanında, Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisinin bir varyasyonunda, “su” ve “arkadaşlık” gibi hayatta kalma ihtiyaçlarının yerini, basılamayacak kadar kaba olan, sundress'in neden olduğu faaliyetlerden kaçınma ile değiştirildi.

X'teki bir kullanıcının yakın zamanda ifade ettiği gibi, “erkekleri 'yazlık elbiseler' için delirten şey” nedir?

Brooklyn'in Williamsburg semtinde yaşayan ve pazısında Joan Didion dövmesi bulunan yazar Kyle Brown, çağdaş erkek bakışına dair bazı bilgiler verdi.

Brown, bahçecilikten eve gelen bir adamın karısını mutfakta bir sundress giymiş halde ekmek pişirirken bulduğu tutkulu bir sahneyi anlatırken, “Her şey bu kırsal Amerikan fantezisiyle ilgili” dedi. “Erkeklerin kafası karışık.”

Yolda pratik düşünceler hala ağır basmaktadır.

Sıcak bir günde Beşinci Cadde'de Chopova Lowena elbisesi giyen fotoğrafçı Lexi Hide, gerekçesini açıkladı. “Bir yazlık elbisenin iç çamaşırı giymek istemeyeceğiniz kadar havadar olması gerektiğini düşündüm.” Sadece verdiği hissi beğendiğini açıkladı. “Güzel, ılık bir esinti” dedi.

31 yaşındaki Laura Meyers, geçtiğimiz günlerde öğleden sonra dizinin üstüne kadar uzanan bir elbise giydi. Göz alıcı bir kıyafet olduğunu ancak eklektik deseni ve sade renk paletiyle sınıflandırmanın zor olduğunu söyledi.

25 yaşındaki Gabriella Chaves, uzun, havadar beyaz elbisesini tasarlarken “Pop of Red” trendini benimsedi. Yazlık elbiselerin ideal olarak kısa olması gerektiğini söyledi ama yine de kendisininkinin bu amaca uygun olduğunu düşünüyordu.

Yazlık elbise bir giysiden çok bir fikir olabilir. Olası bir fikir birliği için Aşağı Manhattan'ı araştırdıktan sonra, bazılarının yazlık elbiselerin anası olarak gördüğü bir giyim mağazası olan Reformasyon'a uğradım.

Kişisel stilist Bayan Strauss'un bahsettiği özel yazlık elbiseyi hatırlayamadım, sadece ismini bir çeşit makarnadan aldığını hatırlayamadım. Bir pazarlamacıdan yardım istediğimde beni mağazadaki her elbiseyi dikkate almaya teşvik etti. Bana Last Tango renginde mini bir dar kesim elbiseyi göstererek, yazlık elbise nasıl istersen öyle olur, dedi.