Küçük aşk hikayeleri: “Okul bana evliliğin öğretmediğini öğretti”

canvade

Yeni Üye
Falcılık anlattı

Eşim 1991 yılında öldü. Onun en yakın arkadaşı ve ben, acı içinde yakınlaştık. Bu aşka dönüştü. Ama iyi bir oyun muydu? Ve bu kadar çabuk mu, sadece birkaç ay sonra mı? Çin yemeğinin ardından fal kurabiyelerimizi açtık. O: “Flört etmeyi seviyor ama sana karşı niyeti namuslu.” Mine: “Sen ya da yakın bir arkadaşın bir yıl içinde evleniyorsun.” 32 yıllık evli, bilişsel sorunları var ve kendisine teşhis konuldu. Alzheimer. Bu teşhisten önceki bir seyahatimde tek başıma bir Tayland restoranında durmuştum. Mutluluğum: “Gelecek olan değişikliği kabul edin.” Sevgi devam ediyor.— David B. Schock

Daha güçlü bir şekilde yeniden inşa edildi

1909'daki iki odalı okul binasını ilk gördüğümde reddettim. Kirişlere tişörtler tıkıştırılmıştı. Yağmur suyu linolyum zeminlerde birikir. Kedi idrarı ve fare gibi kokuyordu. Ama bir şey beni oraya geri getirdi. Yeni boşanmış biri olarak kendimi de perişan ve yenilgiye uğramış hissettim. Belki de bu yüzden bir teklifte bulunmaya karar verdim. Erkeklerden vazgeçtim ve kendimi bir ev sahibi olmaya adadım. Her zaman kolay olmadı ama on yıl sonra ikimiz de değiştik: güçlü ve gururlu. Okul bana evliliğin yapmadığını öğretti: İçgüdülerime güven ve hayatımda söz sahibi ol. — Sarah Gundle

İnancını koru

Birbirine zıt doğalarımız göz önüne alındığında, babamın istenmeyen ilişkiler tavsiyelerinin her zaman yerinde olması şaşırtıcıydı. Onun gelmesini beklememi söyleyen oydu. Ben inancımı korudum. Altı ay sonra haklıydı. Ve şimdi, ilişkimizin ikinci yılında, o ve ben ailemi ziyaret ediyoruz. Annemin babamla kız arkadaşım arasındaki benzerliklere, tutumluluklarına, sadakatlerine ve cesaretlerine dikkat çekmekten keyif alması beni üzüyor. İnancın bolca sahip olunması gereken iyi bir nitelik olduğunu düşünüyorum. — Julia Çene

Geleneğe bağlı kalın

Islak bir plastik poşetin damlaması, damlaması, damlaması beni çocukluğumdaki ev işlerine götürüyor. Ben meyve ve sebze torbalarını lavabodaki köpüklerin arasından durularken annem her zaman yanımda dururdu. Pürüzlü elleri benimkileri yönlendiriyor, Polonyalı-Ukraynalı göçmenlerin çocuğu olan annesinin ona öğrettiği gibi bana da öğretiyordu. Dilimizi, soyadımızı kaybettik ama bu aile geleneği devam etti. Onu Fransa, İngiltere ve Avustralya'daki evlerime yanımda taşıdım. Kanser annemi sandalyeye bağladığında, ben de çaresizce onun terk ettiği çantalarını yıkadım, kuruması için ipe bağladım ve anılara katladım. — Kirsten Fogg